7 dni 9-17.30 +48 223079889

Zaloguj się


Grosseto & Maremma

Grosseto & Maremma

Ten czarujący region, usytuowany w południowej Toskanii, do dziś pozostaje zachowany w naturalnym stanie. Znajdziemy tu 130 km linii brzegowej z plażami, lasami sosnowymi, kamiennymi brzegami i wieloma zatoczkami, które pełnią dziś funkcję przystani turystycznych. Są to: Punta Ala, Castiglione della Pescaia, Marina di Grosseto, Talamone, Porto Santo Stefano, Porto Ercole, Cala Galera oraz inne przystanie na wyspach Giglio oraz Giannutri. Region Maremmy charakteryzuje się przepięknym, zróżnicowanym krajobrazem, wśród którego wyróżniają się złote plaże i krystalicznie czysta woda. Piękno naturalne objawia się też w niesamowitej historii tego regionu, na którą składają się stanowiska archeologiczne, datowane na czasy starożytnego Rzymu. Dodając do tej mieszanki wyborną kuchnię i znakomite lokalne wina, w tej części Toskanii znajdziemy wszystko, czego szukamy.

Czytaj dalej

Zakupy

ZAKUPY

Supermarket - Znajduje się tu supermarket Coop, który jest czynny w godzinach od 08.00 do 13.00 oraz od 16.00 do 19.00.
Niedziela: nieczynne. Oprócz tego mamy tu inne, nieco mniejsze supermarkety.
Szpital - W miejscowości Grosseto mieści się szpital z oddziałem opieki doraźnej. W szpitalu znajduje się także komora hiperbaryczna. To najbliższa komora, dostępna dla tych, którzy nurkują w okolicach południowego wybrzeża Toskanii.
Apteka- W Grosseto jest też kilka aptek. Stale czynna apteka mieści się na ulicy Via dei Mille. Tel: +39 0564 416226.
Stacja benzynowa - W okolicy jest kilka stacji benzynowych z całodobowymi dystrybutorami paliwa. Poza godzinami otwarcia stacji płatność za pomocą banknotów o wartości 20 lub 50 Euro. Większość stacji czynna jest od poniedziałku do soboty, w godzinach 07.30/12.30 oraz 15.30/19.30.
Targowisko - W Grosseto targowisko odbywa się raz w tygodniu.
Banki - Mamy tu kilka banków, w których dostępne są bankomaty, obsługujące karty kredytowe. Większość banków jest czynna rano oraz po południu, lecz tylko przez godzinę. 
Pralnia - W Grosseto jest dostępnych kilka pralni, a także jedna w miejscowości Castiglione della Pescaia.
Wyścigi konne - W mieście znajdziemy tor do wyścigów konnych, na którym często organizowane są gonitwy. Tor znajduje się w drodze pomiędzy Grosseto a Principiną.
Msza - W Grosseto mamy także kościół. W sobotę wieczorem msza odprawiana jest o godzinie 18.00, a w niedzielę w godzinach: 08.00, 11.00 i 18.00.

Czytaj dalej

Jedzenie i picie

Ristorante Gli Attortellati 
Znakomita, bardzo popularna rodzinna restauracja. Wchodzi się do niej jak do domu właścicieli. Zgodnie z tradycją wszyscy goście siedzą przy jednym stole, a serwowane dania to typowe regionalne potrawy. Mieści się przy drodze z Grosseto do Principina i trzeba uważnie jej wyglądać, bo niełatwo ją znaleźć. Ponieważ zawsze jest pełna, miejsca należy rezerwować z wyprzedzeniem. Wegetarianie czy osoby na diecie bezglutenowej mogą podczas rezerwacji miejsc zamówić specjalne menu.
Czynne od wtorku do soboty jedynie w porze obiadokolacji, w soboty również w porze lunchu, a w niedziele jedynie w porze lunchu.
Strada Provinciale 40 della Trappola, 39
58100 Grosseto
Tel. +39 0564400059
www.gliattortellati.com/

Czytaj dalej
Zapytaj o wille