Zaloguj się


Castagnoli

 • Castagnoli, położone na południe od Giaole in Chianti, to niewielka kamienna wioska otoczona średniowieczną fortecą. Ta surowa budowla, zwana Rocca di Castagnoli, została oblężona przez Sieneńczyków w 1478 roku. Leży ona w regionie zamków Chianti, wyróżniając się swoim Castello di Meleto, średniowieczną budowlą, która obecnie pełni przede wszystkim funkcję winnicy - jednak sam zamek jest również otwarty i udostępniony do zwiedzania. Zarówno z Rocca, jak i z samej wioski rozciągają się widoki na wrzecionowate cyprysy, gaje oliwne i winnice. Warto skosztować win Rocca di Castagnoli, zanim wyruszysz na zwiedzanie większych posiadłości Chianti Classico. Krajobraz rozciągający się od Castagnoli na południe do Sieny i na wschód do Arezzo jest górzysty, bardziej dziki i charakteryzuje się wilgotnym klimatem. Zalesione szczyty są zielone i świeże, i niosą ze sobą zapachy tymianku, rozmarynu i sosny. Głębokie kasztanowe lasy zapewniają idealne schronienie dla dzików, które często trafiają na talerze i smakują wybornie w połączeniu z lokalnym winem.

  Poznaj naszą kolekcję willi blisko Castagnoli.

 • Najważniejsze atrakcje w okolicy

  Castagnoli leży w południowej części Chianti i pomimo swojej sennej atmosfery jest dobrą bazą  na wycieczki kulturalne do Sieny, Gaiole in Chianti i Radda in Chianti. Montepulciano, San Gimignano i Florencja są nieco dalej, ale wciąż znajdują się w zasięgu jednodniowej wycieczki dla miłośników kultury. W tej miejscowości chodzi jednak przede wszystkim o jedzenie w uroczych karczmach i degustacje wina, często odbywające się w zamkach lub opactwach. Na szczęście możesz również odkrywać Chianti w bardziej energiczny sposób, podróżując skuterem, na rowerze elektrycznym, a nawet na koniu.

  To tylko próbka Chianti. Zapoznaj się z naszymi szczegółowymi przewodnikami po najlepszych placówkach Chianti, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem naszych list miejsc docelowych.

 • 1. Zwiedzanie winnic na Vespie

  Masz już dość muzeów i Madonn? Skieruj się na wzgórza produkujące wino na skuterze Vespa. Ich zbocza są obsadzone gajami oliwnymi, które migoczą, tworząc wrażenie ciemnozielonego i nieco przykurzonego srebra. Położony pomiędzy wzgórzami między Florencją a Sieną region Chianti to delikatna wizja gajów oliwnych, cyprysów, winnic i ogrodów okazałych willi. Jest to idealny teren do zwiedzania na skuterze Vespa, a nawet na skuterze klasycznym. Typowa trasa na skuterze podąża szlakiem Chianti i obejmuje rustykalny lunch w winiarni. Skosztuj toskańskich przystawek antipasti i czerwonego wina. Możesz nawet pojeździć konno z przewodnikiem, jeśli uważasz, że grozi Ci wypicie zbyt dużych ilości tego trunku. Charakterystyczny i 100% włoski skuter Vespa to zabawny i autentyczny sposób na poznanie Toskanii.

  Odwiedź także kilka mniejszych winiarni, w których panuje bardziej przytulny nastrój niż w większych toskańskich posiadłościach. Położona w pobliżu Lecchi in Chianti rodzinna posiadłość produkująca wina i oliwę, Azienda Agricola Casanuova di Ama, oferuje domową atmosferę i trudno z niej wyjechać. Na zwiedzanie możesz wybrać się wraz z właścicielką, Danielą, a po drodze zatrzymać się na lekki lunch. Również w pobliżu Lecchi znajduje się winiarnia Castello di Ama, idealnie nadająca się do połączenia ze zwiedzaniem znajdującej się na jej terenie wystawy sztuki współczesnej i rzeźby. Na południe, nieco bliżej Vagliagli, znajdują się posiadłości winiarskie Dievole i Castello di Selvole, z których obie mają godne polecenia restauracje.

  New Tuscany Scooter Rental
  Address: Via Il Prato, 50r, 50123 Firenze FI
  Tel: +39 055 538 5045
  Web: www.vesparental.eu

  Vespa Rent Lucca
  Address: Via Teresa Bandettini 197
  55100 – Lucca (Italy)
  Tel: +39 333 1113095
  Web: https://www.vesparentlucca.it/

 • 2. Jazda na rowerze elektrycznym przed kolacją w Gaiole in Chianti

  Castagnoli znajduje się zaledwie 6 km na południe od sennego miasteczka Gaiole in Chiant. Jego atrakcje położone są głównie poza miastem i najlepiej oglądać je korzystając z łatwego szlaku rowerowego, który prowadzi przez wsie, zamki i winnice na południe od Gaiole. To idealny teren dla rowerów, więc wykorzystaj go w pełni, nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem fitnessu na wyścigówkach. Możesz odbyć tę wycieczkę  na rowerze elektrycznym w ramach całodniowej lub kilkugodzinnej wycieczki. Wspomagane napędem rowery są łatwe w użyciu nawet dla osób, które próbują tego po raz pierwszy, a także dla rodzin.

  Powodem, dla którego Chianti jest tak malownicze, jest to, że rejon ten jest bogaty w pagórkowate tereny. Jeśli nie jesteś w formie lub nie gustujesz w stromych podejściach, rozważ e-rower. Wypożyczalnia rowerów elektrycznych z siedzibą w Gaiole w Toskanii oferuje wycieczki rowerowe w regionie Chianti z przewodnikiem lub na własną rękę. Na zboczach zjazdowych te pojazdy pracują jak zwyczajny rower, ale przy długich, płaskich odcinkach lub podjazdach, silnik elektryczny włącza się i zapewnia pomoc, której potrzebujesz, aby dotrzeć do celu bez zadyszki i pocenia się. Rowery elektryczne można wypożyczyć zarówno na godzinę, jak i na tydzień. Jedna z typowych tras z przewodnikiem z Gaiole obejmuje wzgórza Chianti, Castello di Brolio i odległe widoki Sieny. W cenie zawarty jest także lekki lunch i degustacja wina w posiadłości o niesamowitym klimacie. Ta wycieczka to trzygodzinna, 46 km wyprawa, osiągająca momentami wysokość 518 metrów. Dostępnych jest wiele łatwiejszych lub trudniejszych tras.

  Po powrocie z rowerowej wyprawy rozważ obiad w L'Osteria al Pontein Gaiole, przyjaznej i rodzinnej gospodzie. W nagrodę za wysiłek na rowerze możesz spróbować crostini neri, tagliatelle z truflami, gulaszu z dzika lub makaronu z borowikami. Usiądź na letnim tarasie i uracz się kieliszkiem lub dwoma niedocenianego lokalnego Chianti Classico z Rocca di Castagnoli lub Castello di San Sano.

  Jeśli wolisz wybrać się na południe od Castagnoli, bliżej Castelnuovo Beradenga, zarezerwuj wycieczkę rowerową w Chianti Bicycles, w tym wycieczkę o zachodzie słońca na rowerach hybrydowych.


  Adres: Tuscany E-bike Rental
  Via Roma 82
  53013
  Gaiole in Chianti
  Tel: 0577 749355
  Strona: www.tuscanyebikerental.com

 • 3. Castello di Brolio - miejsce narodzin klasycznego Chianti

  Położony około 7 km na południe od Castagnoli zamek Brolio zapewnia niezapomniane wrażenia. Oprócz wędrówki umożliwiającej poznanie historii wina Chianti, z przepięknych winnic można podziwiać mury obronne zamku. Spośród wielu florenckich zamków ukrytych w lasach, Castello di Brolio jest najbardziej imponujący - i to nie tylko ze względu na widoki na oryginalne winnice Chianti, rozciągające się aż do Sieny i Monte Amiata.

  Toskańscy arystokraci, w tym rodziny Antinori i Frescobaldi, produkują wino już od czasów renesansu. Baron Ricasoli, którego potomkowie zarządzają teraz zamkiem, jako pierwszy wyznaczył mieszanki winogron do wykorzystania w winach Chianti. W połowie XIX wieku baron Bettino Ricasoli wprowadził nowatorskie ulepszenia i zainicjował modernizację produkcji wina, tworząc markę Chianti Classico. Można śmiało stwierdzić, że baron Bettino Ricasoli jest założycielem współczesnego przemysłu winiarskiego Chianti, a jego idea jest kontynuowana przez obecnie żyjących potomków. Konsorcjum Chianti, Consorzio Chianti Classico, działa jako kontrola jakości dla wszystkich Chianti Classico produkowanych w regionie. Symbol gallonero (czarny kogucik) oznacza najwyższą jakość.

  Zarezerwuj wizytę w zamkowych ogrodach i piwnicach. Zwiedź całą posiadłość, posmakuj wina i zobacz muzeum rodzinne. Wycieczka o zachodzie słońca jest najbardziej spersonalizowana i obejmuje kolację w L'Osteria del Castello, restauracji należącej do rodziny Ricasoli. Twój bilet na zamek pozwala również na bezpłatne degustacje wina w pomieszczeniach degustacyjnych Ricasoli pod zamkiem. Spróbuj Barone Ricasoli Castello di Brolio Chianti Classico 2006. Aby dowiedzieć się więcej na temat historii zamku, zobacz Castello di Brolio w naszym ogólnym przewodniku po Chianti.


  Adres: Castello di Brolio
  Loc. Madonna a Brolio
  53013 Gaiole in Chianti (SI)
  Tel: +39 0577 7301
  Strona: www.ricasoli.com

 • 4. Jednodniowa wycieczka do Radda in Chianti -wędrówki, wino i farma kóz

  Sąsiednia miejscowość Radda in Chianti, 13 km na północny zachód od Castagnoli, zapewnia rozrywkę zarówno dla par, jak i rodzin. Zwiedzając to urocze miasteczko targowe, warto wybrać się do najważniejszego sanktuarium regionu - Casa Chianti Classico. Po interaktywnym pokazie produkcji wina, w tym tematycznym quizie w Muzeum Wina, zatrzymaj się na degustację oraz na rustykalny lunch w centrum. Następnie udaj się do farmy kóz Chianti Cashmere  na północny wschód od Raddy, aby spotkać (i pogłaskać) najbardziej jedwabiste i cieszące się dużą popularnością kozy kaszmirowe w regionie. Dowiedz się, jak zrównoważone rolnictwo produkuje najlepszy kaszmir i skuś się na zakup pamiątki. Następnie wróć do Castagnoli albo przejedź kilka kilometrów na północ, aby odwiedzić Volpaia, jedną z najmodniejszych wiosek Chianti, w której możesz zatrzymać się na kolację.

  Więcej informacji można znaleźć w naszym przewodniku po Radda in Chianti.

 • 5. Badia a Coltibuono - wspaniałe opactwo i posiadłość produkująca wino oraz oliwę

  To dawne opactwo benedyktynów, położone na północ od Castagnoli i Gaiole,  posiada wspaniałe winnice. Tę spokojną posiadłość produkującą oliwę i wino charakteryzuje niezmieniony od niepamiętnych czasów krajobraz. W Toskanii trudno jest oddzielić wino i oliwę od scenerii. To niezwykłe miejsce, potocznie nazwane Badia a Coltibuono (Opactwo Dobrych Zbiorów), jest otoczone sosnami, dębami, kasztanami i winoroślami. Założone w 1051 roku średniowieczne opactwo należało do reformistycznych mnichów Vallambrosan, którzy rozpoczęli tu uprawę winorośli. Z pewnością nie spodziewali się, że ich majątek osiągnie pełen rozkwit wiele wieków później. Od czasu upadku klasztoru w 1810 roku, opactwo należy do jednej rodziny. Stucchi Prinetti zaczynali jako florenccy bankierzy, zanim wprowadzili na komercyjny rynek wysokiej jakości Chianti. Do dziś pozostają oni zaangażowani w zrównoważone rolnictwo.

  Urzekające XV-wieczne krużganki, kaplicę i freski na suficie można oglądać, będąc gościem toskańskiej szkoły gotowania, natomiast XII -wieczne mury i dzwonnica są otwarte dla wszystkich. Możesz także zarezerwować wycieczkę po oryginalnych klasztornych piwnicach i pełnej fresków willi, a następnie zdecydować się na degustację wina. Pod dawnym opactwem znajdują się piwnice wypełnione Chianti Classico. Nie mniej znany jest aromatyczny miód z kasztanów i oliwa z oliwek, pyszna Extravergine Badia a Coltibuono. Większość produktów można kupić na miejscu lub delektować się nimi w Ristorante Chianti - wyjątkowej restauracji opactwa. Możesz także zdecydować się na  kurs gotowania prowadzony przez Benedettę Vitali, założycielkę znanej florenckiej restauracji Cibreo, znajdującej się w dawnym romańskim opactwie.


  Adres: Localita Badia a Coltibuono
  53013
  Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 746110
  Strona: www.coltibuono.com

 • 6. Trasy do jazdy konnej wokół San Gusmè

  Jeśli lubisz konie i chcesz docenić wolniejsze tempo życia, rozważ przejażdżkę z przewodnikiem po Chianti. Ośrodek jeździecki Berardenga (Centro Ippicodella Berardenga) znajduje się na wschodniej granicy Chianti, na wschód od San Gusmè. To godna polecenia szkoła jeździecka, oferująca dobrze wyszkolone konie i przejażdżki po różnorodnym terenie. Nowicjusze mogą jeździć na krótszych odcinkach, podczas gdy bardziej doświadczeni jeźdźcy mogą pokonywać całodniowe trasy połączone z piknikami. Te dobrze zaplanowane szlaki konne obejmują zamki, winnice i ciągi szlaków pielgrzymkowych. Instruktorzy, Sadio i Donatella, mówią po angielsku i francusku i już od lat zarządzają tym ośrodkiem jeździeckim. Jest to szkoła otwarta przez cały rok i w każdą pogodę. Szkoła jeździecka jest rekomendowana przez FISE, Włoską Federację Jeździecką.


  Adres: Strada del Ciglio, 2
  Podere Santa Margherita
  53019 Castelnuovo (SI)
  Tel: +39 339 831 8519 / +39 335 432719
  Strona: www.chiantiriding.it

 • Jedzenie & picie

  Oczywiście jest to ojczyzna Chianti Classico, nawet jeśli lokalnie produkuje się także Super Tuscans. Chianti ma barwę od rubinowej do granatowej i ciemnieje wraz z wiekiem. Wino jest wytrawne, zbilansowane, ale lekko taninowe, z nutą fiołków i dobrze komponuje się z grillowanymi mięsami lub pizzą. Chianti Classico Riserva, które charakteryzuje bardziej pełny i złożony smak, pasuje do dziczyzny i sera Pecorino.

  Znakiem rozpoznawczym na butelkach Chianti Classico jest Czarny Kogut (Black Cockerel), historyczny symbol Wojskowej Ligii Chianti, uwieczniony przez Giorgio Vasari na suficie Salone dei Cinquecento w Palazzo Vecchio we Florencji. Polecane przez nas posiadłości z winnicami są przedstawione w każdym z poszczególnych przewodników po rejonie Chianti. Spróbuj Chianti Classico w Casa Chianti Classico, oficjalnym centrum degustacji wina w sąsiedniej Raddzie. Również wina Castello di Volpaia mogą stać się punktem wyjściowym wycieczki do ufortyfikowanej osady Volpaia, na północ od Raddy.

  To tylko próbka Chianti. Zobacz nasze rekomendacje restauracji poniżej, a także zapoznaj się z naszymi innymi przewodnikami po najlepszych miastach i wioskach Chianti, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem naszych list miejsc docelowych.

 • Il Celliere a Castagnoli

  Ten przyjazny, przytulny zajazd w Castagnoli jest popularny zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Menu sezonowe korzysta z lokalnych produktów, takich jak trufle i dziczyzna, i obejmuje niektóre specjały sieneńskie oraz wiele dań wegetariańskich. W miarę rozsądne cenowo menu oferuje suflet Pecorino w sosie z cukinii, pierś z kaczki, stek z kością lub ravioli nadziewane serem Pecorino i fasolą w sosie Chianti Classico. Typowy posiłek kończy się ciastkami cantucci i winem Vin Santo.


  Adres: Il Celliere a Castagnoli, Via del Castello, 2, 52025 Castagnoli SI, Italy
  Tel: +39 329 189 8863

 • La Casa Porciatti

  Ten przytulny bar mieści się w budynku z początku XIV wieku, w samym sercu miejscowości Radda. Funkcjonuje również jako umiarkowany cenowo zajazd, posiada także sklepik z winami. Wraz z szeroką gamą toskańskich win, możesz zasmakować w taglieri, półmiskach domowych wędlin lub serów, a także porchetta (pieczonym prosiaku). Jeśli pragniesz czegoś bardziej sycącego, wybierz gruby makaron pici z mięsnym sosem ragù, ravioli z czarną truflą lub dużą porcję zupy ribollita. W menu znajdują się również florentyńskie flaki, gulasz z dzika i ossobuco sieneńskie.


  Adres: Piazza IV Novembre, 53017 Radda in Chianti
  Tel: +39 0577 738055
  Strona: www.casaporciatti.it

 • L’Osteria del Castello

  Ten urokliwy zajazd położony jest około 7 km na południe od Castagnoli, w Castello di Brolio, rodowym zamku rodziny Ricasoli. Warto połączyć zwiedzanie samego zamku z lunchem w zajeździe. Wycieczka po zachodzie słońca obejmuje kolację w restauracji Ricasoli, a Twój bilet na zamek pozwala również na bezpłatne degustacje wina w pomieszczeniach degustacyjnych Ricasoli pod zamkiem. W porze lunchu zapraszamy na Barone Ricasoli Castello di Brolio Chianti Classico 2006. Dania stanowią kreatywne połączenie tradycyjnej kuchni toskańskiej. Poza klasycznymi potrawami mięsnymi inspirowanymi kuchnia florencką spodziewaj się większej oferty rybnej niż w większości miejsc w Chianti. Potrawy takie jak gnocchi z pecorino w sosie z dodatkiem oliwy lub sałatka z królika z chrupiącym orkiszem mogą być również łączone z winami Ricasoli.


  Adres: Castello di Brolio, Località Madonna a Brolio, Gaiole in Chianti, Siena
  Tel: +39 0577 730 290
  Strona: www.ricasoli.com

 • Badia a Coltibuono Ristorante

  Ten popularny przystanek na szlaku Chianti leży wśród malowniczych dróg, 9 km na wschód od Raddy. Ta wiejska restauracja znajduje się na terenie wspaniałej posiadłości z winnicami i gajem oliwnym, Badia a Coltibuono, wraz z opactwem pochodzącym z XI wieku. Mieszcząca się w dawnej stajni karczma latem umożliwia korzystanie z uroczego tarasu. Zjedz pod pergolą pełną róż i zasmakuj  w organicznych produktach pochodzących z tego miejsca. Nowoczesne dania kuchni toskańskiej obejmują mięsa, organiczne makarony z sosem z dzikiej kaczki, zupę z kopru, jagnięcinę lub dania z królika, a także domowe tarty owocowe lub ciasta z dodatkiem jadalnych kasztanów. Imponujące sezonowe menu kosztuje mniej niż 60 euro i oferuje cztery rodzaje wina. W sprzedaży znajduje się także wino z winogron pochodzących z posiadłości, a także olej i miód z kasztanów.


  Adres: Badia a Coltibuono Loc. Badia a Coltibuono, Gaiole In Chianti SI
  Tel: (+39) 0577 74481
  Strona: www.ristorante.coltibuono.com

 • Azienda Agricola Casanuova di Ama

  Ta niewielka, rodzinna posiadłość  w wiosce Casanuova di Ama, niedaleko Lecchi in Chianti, oferuje degustacje wina, a także sprzedaż win z regionu Chianti, Super Tuscans, Vin Santo, grappy i oliwy z oliwek. Daniela, właścicielka, oprowadza krótkie wycieczki, kończące się wegetariańskim lunchem w przytulnym zajeździe z domowymi toskańskimi potrawami, takimi jak crostini smażone na pomidorach, domowe gnocchi, świeżo upieczony chleb i ciastka cantuccini  moczone w Vin Santo.


  Adres: Localita Casanuova di Ama, 53013 Gaiole in Chianti
  Tel: +39 0577 746119
  Strona: www.agrariacasanuovadiama.it

 • Rocca di Castagnoli

  Na terenie tej posiadłości w Castagnoli znajduje się również restauracja.


  Adres: Loc. Castagnoli
  53013 - Gaiole in Chianti (SI) Italia / Italy
  Tel: +39 0577 731004
  Strona: www.roccadicastagnoli.com

 • Zakupy

  Zakupy w Castagnoli ograniczają się jedynie do winnicy. Jeśli interesuje Cię szersza oferta, od artykułów spożywczych i toskańskich produktów po rzemiosło, udaj się do sąsiedniego Gaiole, Raddy lub Castelliny.

 • Castello di Meleto

  Mieszcząca się w XIII-wiecznym zamku na zachód od Castagnoli posiadłość Meleto to działająca winiarnia, która oferuje także degustacje i wizyty w zamku. Zamek należał kiedyś do mnichów w Badia a Coltibuono.


  Adres: Meleto Castle 53013 Gaiole in Chianti (SI)
  Tel: +39 0577 749129
  Strona: www.castellomeleto.it

 • Castello di Brolio Shop

  Castello di Brolio, słynny zamek Chiantishire, leży na południe od Castagnoli. Doświadczenia związane z degustacją wina Brolio i sklep z pamiątkami mogą stanowić część wspaniałego dnia, podobnie jak przejazd całą trasą. Znajdziesz tu klasyczny krajobraz Chianti, z mieszanką winnic, gajów oliwnych, dębów i lasów kasztanowych. Zapisy świadczą o tym, że rodzina Ricasoli zajmuje się winem już od 1141 roku, warto więc skusić się na zakup butelki z doskonałego rocznika i ewentualnie wspaniałych kieliszków do wina. Wraz z Chianti Classico, posiadłość produkuje również Super Tuscany, takie jak Casalferro. Mimo to liderem na rynku Super Tuscany są Ornellaia i Masseto, produkowane przez rywalizujących ze sobą baronów wina Frescobaldi. Będąc w Brolio, zarezerwuj wizytę w piwnicach zamkowych, zwiedź posiadłość, skosztuj win i zobacz muzeum rodzinne.


  Adres: Castello di Brolio, Localita Madonna a Brolio, 53013 Gaiole di Chianti
  Tel: +39 0577 7301
  Strona: www.ricasoli.com

 • Luksusowe sklepy designerskie

  Zupełnie zmieniając temat, miłośnicy zakupów oryginalnych produktów mogą wybrać się do luksusowych sklepów w okolicy Valdarno. The Mall Firenze znajduje się trzydzieści minut jazdy na wschód od Florencji, przy drodze Pontassieve. Kursuje tam również bezpośredni autobus z Sieny. Po przejrzeniu marek różnych projektantów zakończ zakupy w kawiarni i restauracji Mall's Gucci.


  Adres: The Mall 
  Via Europa 8 
  50066 
  Leccio Reggello
  Tel: 055 8657775
  Strona: www.themall.it

 • Parkowanie

  Parkowanie jest zazwyczaj bardzo proste, z dużą ilością miejsc na obrzeżach wioski. Należy pamiętać, że większość toskańskich miast wprowadziła ścisły system ZTL, czyli Strefę Ograniczonego Ruchu. Oznacza to, że Centro Storico (historyczne centrum) jest zasadniczo zamknięte dla ruchu, w szczególności dla osób, które nie są mieszkańcami. Samochody muszą być pozostawione poza murami. Miasta rejonu Chianti są małe, więc parkowanie stanowi o wiele mniejszy kłopot niż w przypadku takich miast jak Florencja i Siena.

  Wskazówki dotyczące parkowania: porady na temat poszczególnych miejsc w Chianti można znaleźć w naszych indywidualnych przewodnikach.

  Porada dotycząca ZTL: Widząc inne samochody przekraczające granicę ZTL (Strefy Ograniczonego Ruchu) możesz odnieść mylne wrażenie, że również możesz to zrobić. Nie jest to jednak prawdą ‒ wjeżdżający do niej kierowcy prawdopodobnie są mieszkańcami miasta i posiadają odpowiednie zezwolenia. Zwiedzający, którzy ich nie posiadają, podlegają karom finansowym. Strefy są monitorowane przez kamery, w związku z czym mandaty wystawia się natychmiastowo (i za każdym razem), gdy tylko nieuprawniony kierowca przekroczy wyznaczoną granicę.

 • Poruszanie się po okolicy

  Castagnoli znajduje się około 30 km od Sieny i 60 km od Florencji, tak więc Sieny, San Gimignano, a nawet Florencja mogą stać się celem jednodniowych wycieczek, podobnie jak i cały region Chianti.
  Chianti może być uroczą krainą do poruszania się po niej samochodem. Atrakcyjność regionu kryje się w pagórkowatym krajobrazie, wielu winnicach i gajach oliwnych, stosunkowo spokojnych drogach i mieszance małych średniowiecznych miasteczek. Transport publiczny w Chianti jest dość sporadyczny, więc wynajem samochodu może okazać się konieczny, jeśli chcesz właściwie zwiedzić okolicę. Jazda samochodem po Chianti może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza ze szczegółową mapą lub nawigatorem GPS. Aby dobrze się bawić i podziwiać okolicę wypróbuj spersonalizowaną wycieczkę z Chianti Taxi.

  Greve, główny punkt startowy od północy, leży na SR222, powszechnie znanej jako Chiantigiana, około 30 km na południe od Florencji i 40 km na północ od Sieny. Od Greve malownicza Chiantigiana wije się przez Chianti, przechodząc przez większość typowych wiosek. To urocza droga do pokonania w dzień. W nocy można na niej jednak spotkać dziki, jeżozwierze lub jelenie, co czyni wyprawę nieco bardziej ryzykowną.

  Z Florencji i Chiantigiany kieruj się w kierunku Greve, następnie dalej na południe do Raddy i Gaiole. Możesz też wybrać autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA) i zjechać w San Donato w Poggio, zanim wjedziesz na SP101, która później zmienia się w SP76.

  Ze Sieny wyjedź z miasta na szybką autostradę Florencja-Siena Raccordo Autostradale (znaną jako RA), zjeżdżając z wyjścia Badesse na SP119, która następnie zmienia się w SR222, Chiantigiana. Możesz również wybierać spokojniejszą i wolniejszą trasę ze Sieny: jedź SR2, która przechodzi w bardziej spokojną SR222, aż do Castelliny, a następnie do Raddy i Gaiole.

  Prywatna wycieczka: Chianti Taxi, niezawodna usługa transportowa w Panzano oferuje całodniowe prywatne wycieczki po Chianti i poza nią. Są to spersonalizowane wycieczki, podczas których można zwiedzić wszystko - od tłoczni oliwy z oliwek i winnic po farmy Pecorino i sklepy z ręcznie malowaną ceramiką. Dzięki swojemu wygodnemu minivanowi właściciel Daniele Mogni wie wszystko na temat tego, co warto zobaczyć i robić w Chianti. Warto wyskoczyć na jeden dzień, aby wypocząć i napić się wina w licznych  winnicach.

  Chianti Taxi.
  Tel.: (+39) 389 8160050
  Web: www.chiantitaxi.com

  Chianti pociągiem: nie jest to miejsce, do którego łatwo można dojechać koleją. Trasa pociągu ledwie zahacza o atrakcje Chianti, co jest jednym z powodów, dla których okolica jest tak spokojna. Główną stacją Chianti jest Castellina in Chianti, która znajduje się na linii Siena-Florencja, ale trzeba zmienić pociąg w Empoli.

  Autostrada Chianti: Autobusy łączą Florencję z Greve i Panzano, ale tam kończą swoją trasę.  Autobusy często zapewniają bardziej użyteczną usługę niż pociągi, ale myląca usługa autobusowa numer 365 (Tel.: 800373760 bezpłatny telefon i na stronie www.acvbus.it) nadal oznacza, że ​​rozkłady jazdy autobusów nie zawsze są wygodne, a także oferują  ograniczone usługi w niedziele.

  Autobusy łączą także Sienę i Castellinę: linia Tiemme (Tel.: 0577 204111 oraz pod www.tiemmespa.it) oferują około 7 usług dziennie. Autobusy łączą także miejscowości Castellina i Radda: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 i www.tiemmespa.it) oraz Sienę i Gaiole: autobus Tiemme (Tel.: 0577 204111 pod adresem www.tiemmespa.it).

  Na rowerze: Chianti to piękne miejsce do odkrywania na rowerze. Połączenie romantycznej toskańskiej scenerii i trudnych, wysypanych żwirem dróg sprawia, że jest to tym bardziej przyjemne. Wyścigi rowerowe w regionie także przyciągają tłumy. Czy wyprawiasz się tam jako widz, czy uczestnik, L'Eroica jest warta zobaczenia. To renomowane wydarzenie dla amatorów pozwala rowerzystom z całego świata poznać region podczas jazdy na klasycznych rowerach.

 • Toskańskie wille blisko Castagnoli

  Nasza kolekcja willi położonych w samym sercu Toskanii, w pobliżu Castagnoli, zaprasza wymagających podróżników, aby doświadczyli kwintesencji uroku tego regionu. Te starannie urządzone wille, otoczone winnicami i gajami oliwnymi, oferują autentyczny smak toskańskiego życia. Zanurz się w bogatej historii Castagnoli, ze średniowieczną fortecą i urzekającymi krajobrazami wokół. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na wypoczynek w spokoju czy bazy do zwiedzania, nasze wille w tej idyllicznej okolicy stanowią doskonałą propozycję. Zakochaj się w słynnej lokalnej kuchni, odkryj pobliskie historyczne miasteczka Gaiole i Lecchi in Chianti, odkryj lokalne zamki lub po prostu zrelaksuj się w zaciszu swojej prywatnej willi. Pobyt w pobliżu Castagnoli zapewnia niezapomnianą ucieczkę do Toskanii.

  Poznaj nasze wille z okolic Sieny i Chianti, już dziś zacznij planować wakacje w Toskanii.

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie