Zaloguj się


Pływanie "na dziko" we Włoszech

 • Wskakuj, woda jest wspaniała!

  Odkąd książka „Wild Swimming Italy” autorstwa Michele Tameni trafiła do księgarń w 2014 roku, pływanie w jeziorach, basenach, rzekach, źródłach i wodospadach zyskało na popularności w całych Włoszech. Toskania, ze swymi dzikimi plażami na południu, naturalnymi źródłami i licznymi potokami pośród lasów jest świetnym miejscem na kąpiele na łonie przyrody.
   

  Dlaczego ludzie kochają pływanie „na dziko”?


  Tameni stwierdził, że uwielbia „chodzić do lasu o poranku, gdy mgła unosi się nad wodą, znaleźć ładne miejsce, usiąść w oczekiwaniu na wschód słońca i wskoczyć do świeżej wody, gdy tylko dotrze pierwszy promień słońca” i że „nie może się oprzeć uczuciu odkrywania nowego miejsca i wciąż jest ciekawy, co znajduje się na szczycie wodospadu lub za następnym zakolem rzeki."


  Gdzie popływać na dziko w Toskanii?


  Oto kilka porad dotyczących kąpieli na dziko w Toskanii:

  1. Jedną z ulubionych rzek Michele Tameni jest Farma, która płynie wzdłuż pięknych górskich krajobrazów, gdzie można zwiedzić mały kanion skał wulkanicznych w Canaloni lub zrelaksować się w cieniu drzew w dwóch naturalnych basenach w pobliżu Solaia.

  2. W północnej Toskanii, w Alpach Apuańskich, w historycznych regionach Lunigiana i Garfagnana, znajdziesz prawdziwy skarb - Candalli. Szlak spacerowy biegnie wśród pachnących figami lasów, wzdłuż strumienia od starego młyna przez zaczarowaną dolinę, nad wodospadami i między naturalnymi basenami – miejsce idealne do relaksu, pływania i nawet do nurkowania.

  3. Polecając miejsca na dzikie kąpiele w Toskanii nie można nie wspomnieć o gorących źródłach. Fosso Biano w Bagni San Filippo to idealne miejsce na wypoczynek zarówno latem jak i zimą. Ukryte w lesie gorące źródła spływają po wielkiej białej skalnej ścianie do niewielkich, naturalnych basenów.
   

  Najważniejsze porady na miłośników kąpieli na dziko


  Zabieraj ręcznik i wskakuj do wody W Toskanii! Ale zanim wskoczysz, przeczytaj kilka porad od osób doświadczonych w pływaniu na dziko:

  Zapytaj mieszkańców, gdzie woda jest najczystsza i kąp się w rzekach zanim przepłyną przez większe miejscowości

  Sprawdź głębokość i jakość wody przed nurkowaniem i wybierz miejsce, w którym woda jest spokojna

  Wybierzcie się całą grupą, będzie nie tylko bezpieczniej, ale i weselej

  Ciesz się dziką przyrodą, ciesz się poczuciem wolności i rozkoszuj się ciszą i spokojem, dbając o środowisko

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie