Zaloguj się


Odpowiedzialna turystka

 • Docenianie zrównoważonego podejścia do podróżowania zawsze było drugą naturą naszej firmy i w naszych oczach jest wspólnym wysiłkiem. Uważamy, że coraz ważniejsza staje się współpraca z gośćmi i usługodawcami nad koncepcją zrównoważonego podróżowania, tak abyśmy wszyscy zachęcali się wzajemnie do jak najbardziej odpowiedzialnej turystyki.

  Jesteśmy proaktywnymi pasjonatami i ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami. Jesteśmy dumni z naszej lokalnej wiedzy i doświadczenia jakie zdobywamy podczas regularnych wizyt w Toskanii. Chcemy, aby nosi goście lepiej poznali Toskanię i jej naturalne piękno. Podróżowanie jest możliwe bez pozostawiania dużego śladu minimalizując szkody ekologiczne, społeczne i gospodarcze.

  Jest to partnerstwo pomiędzy nami, naszymi gośćmi i dostawcami, współpracującymi z tego samego powodu. Dlatego też jesteśmy zawsze otwarci na sugestie i nowe pomysły. Prosimy o kontakt.

 • Energia odnawialna

  Jako firma, zachęcamy do rozwoju zrównoważonej turystyki, dlatego też zachęcamy naszych właścicieli, aby w miarę możliwości korzystali z energii odnawialnej. Wielu właścicieli posiada panele słoneczne, a niektórzy mają nawet hybrydowe punkty ładowania samochodów.  

  Jeśli jesteś zainteresowany zużyciem mniejszej ilości energii we Włoszech, istnieje kilka małych kroków, które mogą zrobić ogromną różnicę. W szczycie lata temperatury są wysokie i może się wydawać, że trudno jest utrzymać chłód we willi. Sugerujemy, aby wszystkie drzwi i okna były zamknięte w ciągu dnia, aby umożliwić chłodzenie willi przez klimatyzację i otwieranie okien wieczorem, aby umożliwić przepływ powietrza. 

  Utrzymanie chłodu bez klimatyzacji:
  • Zamknij zewnętrzne drzwi, okna i żaluzje po stronie południowej lub tam, gdzie świeci słońce. Zapobiegnie to przedostawaniu się ciepłego powietrza i bezpośredniego światła słonecznego do domu.

  • Otwórz drzwi i okna w nocy i wczesnym rankiem, aby wpuścić chłodne powietrze.

  • Ustaw wentylatory sufitowe w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby wyciągnąć gorące powietrze do góry.

  • Upewnij się, że prześcieradła zostały zmienione podczas pobytu. Pomoże to zachować świeżość i chłód.
  [Uwaga: zmiana pościeli może wiązać się z dodatkową opłatą.]

 • Żyj jak miejscowy - odpowiedzialna turystyka

  Jako lokalni eksperci, jesteśmy pasjonatami Toskanii, jej mieszkańców i tego, jak inspirujący może być toskański styl życia. Spędziliśmy dziesiątki lat na poznawaniu włoskiej kultury i budowaniu ważnych relacji z lokalnymi firmami i dostawcami.

  Architektura, historia, jedzenie i sam urok Florencji i Pizy oznaczają, że nie potrzebujemy zbyt wiele aby przekonać Cię do dodania tych toskańskich miast do Twojej trasy podróży. Region ten ma wiele lokalnych przedsiębiorstw, które wytwarzają lokalne produkty, wielopokoleniowe receptury i pasję do ziemi, o którą tak dobrze dbali ich przodkowie.

  Dzięki zapoznaniu się z tymi wyjątkowymi, niezależnymi przedsiębiorstwami, można doświadczyć życia miejscowego w Toskanii. Masz szansę dowiedzieć się więcej o włoskiej kulturze i poznać firmy, które pozostają nietknięte przez masową turystykę.

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie