Zaloguj się


Wynajem samochodu w Toskanii

 • Aby w pełni wykorzystać czas spędzony w Toskanii, zdecydowanie zalecamy posiadanie samochodu. Pozwoli Ci to odkrywać piękne małe miasteczka na wzgórzach, do których można dotrzeć jedynie wąskimi drogami z zapierającymi dech w piersiach widokami. Podróżowanie autem zapewni Ci swobodę odkrywania malowniczych krajobrazów regionu we własnym tempie.

  Istnieje wiele możliwości wynajęcia samochodu bezpośrednio z lotniska, więc z pewnością znajdziesz opcję odpowiadającą Twoim potrzebom.

 • Wskazówki dotyczące wynajmu samochodu w Toskanii

  Poniżej zebraliśmy kilka ogólnych informacji, które należy wziąć pod uwagę przy wynajmie samochodu. 

  Wynajęcie auta warto zaplanować z wyprzedzeniem, kiedy dostępność jest wyższa i ceny niższe. Korzystając z porównywarek ofert zazwyczaj masz możliwość rezygnacji z wynajmu i otrzymania pełnego zwrotu do 48h przed odbiorem auta. Nasi specjaliści mogą polecić strony https://www.autoeurope.pl/ oraz https://www.rhinocarhire.com/

  Ważne jest, aby mieć zapewnioną ochronę ubezpieczeniową chroniącą przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. 

  We Włoszech minimalny wiek prowadzenia pojazdu wynosi 18 lat, ale aby wypożyczyć samochód, musisz posiadać prawo jazdy od co najmniej roku. 

  Kierowcy poniżej 25. roku życia mogą być obciążani dodatkową opłatą, a wiele firm ubezpieczeniowych ustala maksymalny wiek wynajmującego na około 70 lat. 

  Maksymalny limit alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,5%.
   

  Polityka paliwowa


  Zalecamy wybranie opcji „pełny-pełny”, większość wypożyczalni ją oferuje. Unikaj opcji „pełny-pusty” lub przedpłat, najczęściej oznacza to wyższe stawki za litr paliwa oraz brak zwrotu pieniędzy za niewykorzystane paliwo. Pamiętaj, aby zwrócić samochód z pełnym bakiem (zazwyczaj stacja benzynowa znajduje się niedaleko lotniska), w przeciwnym razie oprócz kosztu paliwa zostanie dodana opłata za usługę tankowania.
   

  Foteliki dziecięce 


  Koszt wypożyczenia fotelika samochodowego może wynieść nawet 10€ za dzień, co podniesie znacznie łączną cenę wynajmu. Wiele linii lotniczych umożliwia bezpłatny przewóz własnego fotelika. Jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą własny fotelik, być może warto zainwestować w torbę do jego przewozu. Możesz nie tylko zaoszczędzić na kosztach wynajmu fotelika, ale będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko podróżuje równie komfortowo i bezpiecznie, jak w domu.
   

  Zwróć samochód czysty 


  Firmy wynajmujące auta nie oczekują, że zwrócisz samochód w idealnym stanie, jednak jeśli zostanie nadmiernie zabrudzony (wewnątrz lub na zewnątrz), lepiej go samemu wyczyścić, aby uniknąć opłaty za sprzątanie, która prawdopodobnie będzie znacznie wyższa niż koszt myjni samochodowej.
   

  Udział własny


  Sprawdź warunki i cenę ubezpieczenia oraz wysokość kaucji. Upewnij się, że wiesz za co i ile płacisz. Koszt i warunki ubezpieczenia mogą się to różnić w zależności od typu samochodu i wypożyczalni. Zakres ubezpieczenia może mieć różne wyłączenia, przykładowo ubezpieczenie może nie obejmować uszkodzeń szyb, opon i zamków oraz zniszczeń związanych z aktami wandalizmu. Wysokość depozytu zazwyczaj wynosi od 300 do 1200€, mają na nią wpływ rodzaj samochodu oraz zakres wykupionego ubezpieczenia (przy pełnym ubezpieczeniu depozyt będzie niższy). Zwróć też uwagę na udział własny w szkodzie. Są różne sposoby jego wyłączenia lub zredukowania:
  - wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni (na miejscu lub z wyprzedzeniem), koszt to ok. 20€ dziennie,

  - wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w firmie pośredniczącej wynajmie, otrzymasz wtedy zwrot zatrzymanego udziału własnego,

  - wykupienie rocznej, zewnętrznej polisy obejmującej zwrot udziału własnego, często za ułamek ceny jednostkowego ubezpieczenia. Usługę taką oferują m.in. https://www.carhireexcess.co.uk/ czy https://cover4rentals.com/


  Karta kredytowa 


  Większość wypożyczalni wymaga, aby depozyt został pozostawiony poprzez zablokowanie odpowiedniej kwoty na wypukłej karcie kredytowej. Niektóre firmy akceptują zwykłe karty debetowe, najczęściej jeśli wykupisz ich opcjonalne ubezpieczenie. Zanim zarezerwujesz samochód, sprawdź warunki dotyczące metody płatności. Można także znaleźć małe, lokalne firmy, które po wykupieniu pełnego, drogiego ubezpieczenia nie zatrzymują kaucji wcale. Wybór należy do Ciebie, warto jednak pamiętać, że wyrobienie karty kredytowej nie stanowi większego problemu i że większość wypożyczalni jej wymaga.


  Lokalizacja wypożyczalni


  Sprawdź, czy wypożyczalnia znajduje się na terenie lotniska, czy poza nim. Wypożyczalnie, do których trzeba dojechać podstawianym busem są zazwyczaj tańsze, ale na dojazd trzeba poświęcić dodatkowy czas.
   

  GPS 


  Podczas jazdy po Toskanii zdecydowanie przydaje się nawigacja GPS, jednak nie zawsze można polegać na nawigacji on-line, ponieważ nie wszędzie jest zasięg. Zalecamy zabranie lub wypożyczenie typowej nawigacji, jeśli samochód nie jest w nią wyposażony.

  Jeśli korzystasz z Map Google, włącz widok satelitarny, aby mieć pewność, że trasy, którymi prowadzi Cię Google, są rzeczywistymi drogami. Spróbuj wgrać kopię off-line obszaru, do którego jedziesz.

  Wszyscy nasi goście otrzymują dokładne, opisowe wskazówki dojazdu, choć oczywiście podajemy też położenie GPS willi. Należy pamiętać, że urządzenia nawigacyjne często obliczają najkrótszą trasę, ale w Toskanii może ona prowadzić przez małe, nieutwardzone wiejskie drogi, które mogą wymagać napędu 4x4. W takim przypadku najlepiej skorzystać z naszych wskazówek i pojechać nieco okrężną, ale sprawdzoną drogą.
   

  Oceny wypożyczalni


  Sprawdź opinie wybranej wypożyczalni. Oceny opierają się między innymi na takich cechach, jak stosunek jakości do ceny, czas oczekiwania w kolejce, jakość samochodu i personel wypożyczalni. Najniższa cena nie zawsze odzwierciedla najlepszą wartość. Niektóre największe wypożyczalnie mają swoje tańsze marki, warto sprawdzić ich oferty.
   

  Prawo jazdy 


  Do wynajęcia auta będziesz potrzebować ważnego prawa jazdy i jeszcze jednego dokumentu ze zdjęciem – dowodu osobistego lub paszportu. Jeśli posiadasz prawo jazdy wydane poza UE, potrzebne może być międzynarodowe prawo jazdy.

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie