Zaloguj się


WYNAJEM AUT W TOSKANII | TO TOSKANIA

 • Wynajem samochodu w Toskanii

  Jeśli chcecie zobaczyć najciekawsze zakątki Toskanii, warto zastanowić się nad wynajęciem auta. W Toskanii jest wiele przepięknych dróg, z których co krok widać zachwycające krajobrazy.
  Można zarezerwować samochód z kierowcą lub wynająć auto. Z pomocą Rhinocarhire.com opracowaliśmy kilka wskazówek dotyczących wynajmu samochodu.

  Polityka paliwowa - Zalecamy wybór polityki paliwowej „pełny bak”. Większość wypożyczalni oferuje takie rozwiązanie. Unikaj pustych lub opłaconych z góry polis na paliwo, w przeciwnym razie będziesz płacić wysokie ceny za zbiornik paliwa i prawdopodobnie nie otrzymasz zwrotu za niewykorzystane paliwo. Upewnij się tylko, że zwrócisz samochód z pełnym bakiem (zwykle w pobliżu lotniska znajduje się stacja benzynowa), inaczej będziesz musiał zapłacić za brakujące paliwo, plus opłatę administracyjną.

  Foteliki dziecięce - Jeśli musisz wypożyczyć fotelik samochodowy, może to być kosztowna opcja, której koszt to 10 EUR dziennie za fotelik. Wiele linii lotniczych pozwala zabrać ze sobą własny fotelik bez żadnych kosztów, jednak należy sprawdź czy istnieje taka możliwość. Jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą fotelik, warto zainwestować w torbę na fotelik samochodowy, aby zabezpieczyć fotelik podczas transportu. Nie tylko możesz zaoszczędzić na kosztach wynajmu fotelika samochodowego, ale możesz także mieć pewność, że Twoje dziecko będzie podróżować w komfortowym i bezpiecznym foteliku, z którego korzysta na co dzień.

  Zwrot samochodu – Samochód należy zwrócić w takim samym stanie jak przy odbiorze. Oplata za mycie samochodu w wypożyczalni będzie znacznie wyższa niż w standardowej myjni. Radzimy wyczyścić samochód przed zwrotem do wypożyczalni.

  Wkład własny ubezpieczenia - Sprawdź wkład własny ubezpieczenia (depozyt) i upewnij się, że wiesz, ile płacisz. Może różnić się w zależności od marki samochodu i firmy. Spodziewaj się wpłacenia zwrotnego depozytu w wysokości 800-1200 EUR. Dostępne są trzy opcje dotyczące wypłaty wkładu własnego.
  - Zmniejsz depozyt do zera, jeśli skorzystasz z ubezpieczenia firmy wypożyczającej (koszt wynosi około 20 EUR dziennie, które można dodać przy odbiorze).
  - Wykup standardową krótkoterminową polisę.
  - Dobrym rozwiązaniem jest roczny abonament, jeśli dość często wypożyczamy samochód . prawdź www.carhireexcess.co.uk, aby uzyskać więcej informacji.
  W praktyce oznacza to, że nie ubezpieczamy samochodu, a nasz wkład własny – czyli ten depozyt na karcie, który wypożyczalnie blokują.

  Karta kredytowa – Jeśli chcemy wynająć samochód z wypożyczalni, musimy liczyć się z tym, że większość z nich zażąda od nas posiadania karty kredytowej. Jednak niektórzy agenci zaakceptują kartę debetową, jeśli wykupisz ich opcjonalne ubezpieczenie. Sprawdź zasady i warunki dotyczące metody płatności przed dokonaniem rezerwacji samochodu.

  Lokalizacja wypożyczalni aut - Sprawdź, czy wybrana wypożyczalnie znajduje się na terenie lotniska, czy poza nim. Wypożyczalnie zewnętrzne (które nie są zlokalizowane w obrębie lotniska ) wydają się tańsze, ale wymagają transferu / autobusu do wypożyczalni.

  GPS – Klienci To Toskania otrzymują voucher wraz z instrukcjami dojazdu i dokładnym adresem. Jednak nadal warto korzystać z nawigacji satelitarnej. Rozważ użycie map Google (lub podobnych), zwłaszcza jeśli masz dobry pakiet danych w roamingu. Pamiętaj, że urządzenia nawigacyjne zawsze obliczają najkrótszą trasę, ale w Toskanii może to prowadzić przez małe nieutwardzone drogi, które mogą wymagać 4 × 4. W takim przypadku najlepiej skorzystać ze wskazówek dostarczonych przez To Toskania.

  Ocena wypożyczalni aut - Sprawdź jak oceniają wypożyczalnie poprzedni klienci. Oceny opierają się między innymi  opłacalności, czasu oczekiwania w kolejce, jakości samochodu i personelu wypożyczalni. Najniższa cena nie zawsze odzwierciedla najlepszą wartość.

  Prawo jazdy - Potrzebujesz ważnego prawa jazdy. Prawo jazdy należy okazać przy odbiorze samochodu . Jeśli masz prawo jazdy spoza UE, przed przybyciem do Włoch musisz uzyskać międzynarodowe prawo jazdy.

 • Nasz partner w zakresie wynajmu samochodów: Rhinocarhire.com

  Rhinocarhire

  KLIKNIJ TUTAJ, ABY SPRAWDZIĆ OFERTĘ

  Ich zalety:
  1. Wygodna usługa - porównanie cen w ogólnoświatowych i lokalnych wypożyczalniach w jednym miejscu
  2. Dostępna opcja „zarezerwuj teraz, zapłać później”  (czasem może być wymagana niewielka kaucja w celu zarezerwowania samochodu)
  3. Mają bardzo przydatną funkcję czatu na żywo, można od razu uzyskać pomoc
  4. Bezpłatne anulowanie do 48 godzin przed odbiorem
  5. Przejrzyste informacje dotyczące uzupełniania paliwa i lokalizacji biura (na lotnisku / poza lotniskiem)
  6. Przypisany opiekun klienta dla gości To Toskania gdyby potrzebna byłą pomoc

  Kwestie, o których należy pamiętać:
  1. Podobnie jak wszyscy brokerzy, Rhino opisuje typ pojazdu zwrotem „lub podobny”, co oznacza, że możesz nie otrzymać dokładnej zarezerwowanej marki i modelu, jednak zostanie dostarczony samochód o takiej samej lub wyższej specyfikacji
  2. Korzystają z usług wielu wypożyczalni i sprawdzają opinie klientów, by w ten sposób przedstawić swoją ofertę
  3. Należy zwrócić uwagę na koszt opcji dodatkowych u różnych dostawców, które mogą wpłynąć na ogólną cenę (GPS, foteliki samochodowe itp.)
  4. Sprawdź udział własny i wysokość kaucji, ponieważ mogą się znacznie różnić w zależności od typu samochodu i wypożyczalni.

  To Toskania jest związana z Rhino Car Hire programem partnerskim i może uzyskiwać dochody z tytułu umieszczenia ofert.

 • To Toskania  i Rhino Car Hire współpracuje ze sobą  za pomocą programu partnerskiego.

  Więcej informacji dotyczących jazdy samochodem po Włoszech znajduje się tutaj

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie