Zadzwoń do nas: +48 530 504 008
Adres email
Hasło

Toskania dla dzieci

Toskania jest doskonałym miejscem na wycieczkę z dziećmi. Tutaj będą mogły próbować, zwiedzać i słuchać magicznej okolicy, oraz po prostu świetnie się bawić! Poniżej znajduje się stworzona przez nas lista popularnych miejsc, do których można przejść się razem z dziećmi pomiędzy wypoczynkiem w domu w Toskanii. Inne pomysły to na przykład kursy gotowania lub zajęcia sportowe

Uwaga: godziny otwarcia mogą ulec zmianie – prosimy o każdorazowe sprawdzenie przed wizytą.

Toskania dla dzieci

Pinocchio Park Collodi Pisa

Park Pinokia to piękny ogród, w którym umieszczono wykonane z brązu posągi wszystkich postaci z bajki, które poprowadzą Państwa przez historię Pinokia. To zabawa zarówno dla starszych, jak i młodszych.
Za niewielką dodatkową opłatą, dzieci mogą pobawić się w małym wesołym miasteczku, wypełnionym karuzelami i grami z lat 40-tych.
Latem w parku można znaleźć osobę, która uczy dzieci jak wykonywać maski i inne przedmioty, a w weekendy odbywają się tu przedstawienia kukiełkowe. Przedstawienia i pokazy są po włosku, jednak dają one dzieciom wspaniałą możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami i być może nauczenia się kilku słów po włosku.
Lokalizacja:
Lokalizacja:

Park Pinokia Collodi (Pistoia) Otwarty od: 8.30 to zachodu słońca.
Tel:
+39 0572-429342 lub +39 0572-429613 Strona internetowa: www.pinocchio.it

Czytaj dalej

Piccolo Mondo Pisa

PICCOLO MONDO
Park rozrywki Piccolo Mondo znajduje się niedaleko Pizy, a jego założycielami jest rodzina Fornaciai, która ma za sobą długie lata doświadczeń związanych z zapewnianiem przejażdżek rozrywkowych dla dzieci. Piccolo Mondo szczyci się także posiadaniem największej zjeżdżalni w całej Toskanii.
Podczas sezonu letniego park czynny jest:
maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień: czynne w ciągu dnia
październik - kwiecień: nieczynne w poniedziałki
listopad - marzec: nieczynne w poniedziałki i wtorki. 
Zarówno parking, jak i wejście na teren parku nie podlegają opłacie. Płatność natomiast przysługuje za każdą przejażdżkę czy inną rozrywkę, z której zdecydujemy się skorzystać.
Lokalizacja: Niedaleko Pizy
Strona internetowa: http://www.piccolomondo.it/

Czytaj dalej

Il Giardino dei Tarocchi Capalbio Grosseto

Ten fantastyczny ogród rzeźb został stworzony w 1978 r. przez artystkę Nicki de Saint Phalle, która po wizycie w parku Guell, autorstwa Gaudiego w Barcelonie, doznała inspiracji i pewnego dnia postanowiła stworzyć swój własny ogród. Rzeźby przedstawiają figury z dwudziestu dwóch kart tarota. Są one są różnej wielkości - od monumentalnych, po mniejsze konstrukcje. Praktycznie każda powierzchnia jest pokryta ceramiką, szkłem lub lustrami. Ponadto, park wypełniają niezwykłe wodospady oraz fontanny.
Ogród czynny jest od 1 kwietnia do 15 października, od godziny 14.30 do 19.30. Za wstęp pobierana jest opłata, lecz nie obejmuje ona dzieci poniżej 7 roku życia.
W okresie od stycznia do marca oraz od listopada do grudnia, w pierwszą sobotę każdego miesiąca w godzinach od 09.00 do 13.00, wstęp jest darmowy.

Czytaj dalej

Park prehistoryczny Peccioli Pisa

Park prehistoryczny powstał w wyniku odkrycia wielu skamieniałości na okolicznych terenach. Znajdują się tu modele wulkanu, jaskiniowców, a także ponad 18 modeli dinozaurów, które wyglądają jak żywe. Ponadto, na terenie parku możemy skorzystać z niewielkiej kafejki oraz kącika do zabaw.
Godziny otwarcia: 1 kwiecień/31 sierpień, od 9.00 do 19.00.
1 wrzesień/31 marzec, od 9.00 do 18.00.
Za wstęp pobierana jest opłata.
Dzieciom poniżej 3 roku życia przysługuje wstęp darmowy.
Lokalizacja: Via dei Cappuccini 56037 Peccioli (PI)
Tel: +39 0587 636030
Strona internetowa: www.parcopreistorico.it

Czytaj dalej

Cavallino Matto w Donoratico

Park rozrywki oferuje rozmaite przejażdżki oraz magiczne i wodne pokazy, które odbywają się w ciągu dnia. Na stronie internetowej jest informacja, w jakich godzinach organizowane są pokazy. Pokazy wodne odbywają się jedynie w sezonie letnim. Park oferuje również szeroki wybór restauracji oraz barów typu ‘fast food’, jak i miejsca piknikowe dla tych, którzy wyposażeni są w swój własny prowiant.
Godziny otwarcia: W marcu, kwietniu i październiku park otwarty jest podczas określonych weekendów, w godzinach od 10.00 do 18.00.
Ponadto, park czynny jest każdego dnia od połowy maja do połowy września od 10.00 do 18.00, a w połowie sierpnia także do 20.00. Opłaty za wstęp są niższe dla osób powyżej 65 oraz poniżej 10 roku życia. Ponadto osoby, których wzrost nie przekracza 90 cm mają wstęp darmowy. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku niektórych rozrywek, obowiązują ograniczenia co do wzrostu.
Lokalizacja: Via Pò 1 - 57024 Marina di Castagneto (LI)
Czynne od połowy maja do połowy września w godzinach od 10.00 do 18.00, a w sierpniu, także do 20.00. Podczas zimowych miesięcy wstęp do parku jest ograniczony. Aby uzyskać najświeższe informacje, należy odwiedzić stronę internetową.
Tel: Tel +39 0565 74.57.20 - Fax +39 0565 74.67.70
Strona internetowa:www.cavallinomatto.it

Czytaj dalej

Parki wodne Acqua Village w Cecinie i Follonice

Firma ta jest właścicielem dwóch parków wodnych, z których jeden znajduje się w Cecinie, a drugi w Follonice. Oba parki mają szeroki wybór basenów oraz zjeżdżalni, odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych - od maluszków po osoby rządne przygód, które lubią przypływ adrenaliny w czasie zjazdu rynną na potężnej zjeżdżalni. Pobyt w tym parku to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Cena wstępu upoważnia do pobytu na terenie parku przez cały dzień, więc jeśli wybieramy się na tak długo, wówczas warto przygotować piknik!
Godziny otwarcia: Otwarcie od początku lub połowy czerwca od 10.00 do 18.00.
Wstęp: Obowiązują opłaty za wstęp, jednak nie obejmują one dzieci poniżej trzeciego roku życia.
Lokalizacja: Acqua Village Fallonica, via Sanzio – Zona Capannino, 58022 Follonica (GR)
Acqua Village Cecina, Via Tevere 25, 57023 Cecina Mare (LI)
Czynne od: Początek/połowa czerwca od 10.00 do 18.00.
Tel: Follonica Tel/Fax +39 0566 263735
Cecina Tel/Fax +39 0586 622539
Strona internetowa:www.acquavillage.it

Czytaj dalej

Zoo Pistoia

Pistoia Zoo znajduje się na wzgórzu otaczającym Pistoię i mieści ponad 600 zwierząt, wliczając żyrafę, jaguara, niedźwiedzia polarnego oraz rozmaite gatunki ptaków i gadów.
Zoo czynne jest każdego dnia od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 19.00.
Za wstęp pobierana jest opłata, jednak istnieje zniżka dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Dzieci poniżej 3 roku życia mają wstęp darmowy.
Lokalizacja: Peryferie miasta Pistoia
Godziny otwarcia: Od poniedziałku do niedzieli od 09.30 do 17.00.
Tel: +39 0573 911219
Strona internetowa:www.zoodipistoia.it

Czytaj dalej

Europejski Park Fauny Poppi

Park znajduje się pomiędzy Florencją a Arezzo zajmując ogromną, naturalną przestrzeń, na której możemy ujrzeć niedźwiedzia, sarnę, jeżozwierza, rysia czy też wilki. W parku mamy też obszerną restaurację oraz miejsca odpowiednie na piknik.
Czynne przez cały rok.
Lokalizacja: Nieopodal Poppi (AR)
Czynne od:
Tel: +39 0575 504541 Fax: +39 0575 504174
Strona internetowa: www.parcozoopoppi.it
E-mail:info@parcozoopoppi.it

Czytaj dalej

Jaskinie i groty Toskania

Wzdłuż pasm górskich Toskanii kryją się niesamowite, podziemne systemy jaskiń ze stalaktytami i stalagmitami. W niektórych z nich mamy nawet możliwość podziwiania podziemnych wodospadów i jezior. Badania archeologiczne wykazały tu obecność szczątków kości ludzkich i zwierzęcych, jak również różnych artefaktów. W ofercie mamy szereg wycieczek z przewodnikiem, które dostosowane są do potrzeb wszystkich zwiedzających. W okolicy możemy także podziwiać szeroką gamę roślin i zwierząt. Należy jednak pamiętać, aby wziąć ciepłe ubrania i odpowiednie obuwie. Szczegółowe i aktualne informacje na temat systemu jaskiń, znajdujących się w pobliżu miejsca naszego pobytu, znajdziemy na stronie internetowej poświęconej toskańskim podziemiom.
Lokalizacja: Różne
Czynne od: należy odwiedzić stronę internetową, aby ustalić lokalizację, najbliższą miejsca naszego pobytu.
Strona internetowa:proszę kliknąć tutaj
http://www.turismo.intoscana.it/site/en/itineraries/Underground-Tuscany/

Czytaj dalej

Jezioro Vagli Castelnuovo di Garfagnana

To piękne, bogate we florę i faunę regionu jezioro jest popularne wśród spacerowiczów ze względu na wiele okrążających je ścieżek. Lago di Vagli jest tak naprawdę jeziorem sztucznym, utworzonym przez dostawcę energii ENEL przy okazji budowy okolicznej tamy. Firma ta zdecydowała się zalać mieszczącą się tu dolinę, po to by dostarczyć okolicznym terenom energię wodną, oznaczało to jednak, że mieszkańcy pobliskiej wioski Fabbriche di Careggine musieli zostać przesiedleni.

Co dziesięć lat, w celu napraw i konserwacji tamy z jeziora spuszczana jest woda. Gdy woda jest spuszczona, spod jeziora ukazuje się wioska. Wtedy też zarówno turyści, jak i lokalni mieszkańcy są w stanie wybrać się na teren jeziora na spacer, oglądając pozostałości po domach i kościele, znajdujących się w wiosce. Osada ta znana jest pod nazwą 'Paese Fantasma', czyli wioska duchów, a niektórzy z mieszkańców twierdzą, że dziwne wydarzenia i cudy miały tu miejsce od czasu, kiedy wioska została zatopiona. Następne planowane spuszczenie wody z jeziora będzie mieć miejsce w roku 2024. Gdy poziom wody jest dostatecznie niski, możliwe jest dostrzeżenie wieży kościelnej. We wiosce Vagli Sotto można wynająć łodzie, a także otrzymać wskazówki jak znaleźć ukrytą wioskę.
Lokalizacja: Na północny wschód od Castelnuovo di Garfagnana

Czytaj dalej

Zamek Imperatora Prato

To ogromna, imponująca struktura, z wysokimi, zwieńczonymi blankami murami oraz wieżami. Zamek ten został zbudowany dla średniowiecznego imperatora, króla Fryderyka II Sycylijskiego na miejscu istniejących już fortyfikacji, z których do dnia dzisiejszego zachowały się dwie wieże. Budowa została wstrzymana, gdy Fryderyk zmarł, a wnętrze zamku nigdy nie zostało ukończone. Podczas rządów faszystowskich zamek uległ znacznym zniszczeniom, jednak od tego czasu ciągle trwają prace restauratorskie, mające na celu odnowę zamku. Istnieje możliwość wejścia na mury i spaceru po zamkowych pasażach. Z góry mamy fantastyczne widoki na okoliczną miejscowość Prato.
Za wejście pobierana jest niewielka opłata. Dla dzieci w wieku od 4 do 18 lat obowiązują zniżki, dla dzieci poniżej 4 roku życia wejście jest darmowe.
Możemy też nabyć bilet w obniżonej cenie, który umożliwi nam wejście zarówno na zamek, jak i do Muzeum dell'Opera dell Duomo oraz na wystawę malunków kościelnych.
Lokalizacja: Prato
Godziny otwarcia: Otwarte w dni powszednie i święta (za wyjątkiem wtorków)
Październik – marzec: 09.00 – 13.00
Kwiecień – wrzesień: 09.00 – 13.00 oraz 16.00 – 19.00.
Tel: +39 0574 38207
Strona internetowa:http://en.wikipedia.org/wiki/Castello_dell%27Imperatore

Czytaj dalej

Muzeum rodzinne w Palazzo Vecchio - Florencja

Muzeum mieści się w Pałacu Vecchio, jednym z najbardziej znanych zabytków we Florencji.
W muzeum znajduje się wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku oraz dwa teatry. Jeden z nich "Pokój opowieści Bii i Garcii", przeznaczony jest dla młodszych dzieci (od trzeciego roku życia), a drugi pod nazwą "Renesansowa cywilizacja Florencji" przeznaczony jest dla starszych gości (od 8 do 88 roku życia). Krótkie inscenizacje wystawiane są z pomocą aktywnej widowni i większość z nich dotyczy życia na dworze Kosmy I Medyceusza oraz jego żony Eleonory di Toledo, którzy zamieszkiwali ten pałac. Historie dla najmłodszych opowiadają pałacowe myszy i różne inne postacie.
Dzieci mogą wykonać freski, używając tradycyjnych technik z epoki renesansowej i zabrać je do domu na pamiątkę lub też zwiedzić salę multimedialną.
Muzeum oferuje różnorodne wycieczki z przewodnikiem, w tym do wyboru mamy wyprawę po sekretnych korytarzach zamku.

Czytaj dalej

Museo d’arte per bambini-Siena

Umieszczone wewnątrz olbrzymiego Santa Maria della Scala Museum Complex, bezpośrednio na przeciwko katedry w Sienie, to muzeum sztuki dla dzieci, które zostało założone w 1998 roku i stawia sobie za zadanie, stworzenie miejsca i zajęć, które zachęcą młodą widownię (w wieku między 3 a 11 lat) do zapoznania się z muzeum i sztuką. Odbywały się tu różnorodne zajęcia przez te lata, łącznie z Wystawą Ilustracji artystów z całego świata. Organizowane co roku pomiędzy kwietniem i początkiem czerwca.

Otwarte codziennie od 10.30 – 18.30

Czytaj dalej

Produkcja sera w Cugusi

Cugusi to miejscowość niedaleko Pienzy, słynna z produkowanego tu sera Pecorino. Rozległe i otwarte tereny wiejskie są idealne do wypasu owiec, co oznacza że właśnie tu znajdziemy najlepszy ser Pecorino w Toskanii. By dowiedzieć się na temat produkcji sera oraz spróbować różnych jego odmian, polecamy zwiedzenie mleczarni w Cugusi. Po odwiedzeniu mleczarni zakupiliśmy jedne z najlepszych włoskich serów, a dzieci nauczyły się jak produkuje się ser owczy i poznały zwierzęta - bardzo im się to podobało!
www.caseificiocugusi.it

Czytaj dalej

Produkcja lodów w Castellinie in Chianti

Najlepsze lody, jakie kiedykolwiek próbowaliśmy, można dostać w lodziarni Antica Delizia w Castellinie in Chianti. Simone to główny lodziarz, a my jesteśmy lojalnymi klientami od czasu otwarcia lodziarni w 1997 roku. Pewnego dnia spytaliśmy się Simone, czy mógłby pokazać dzieciom jak robi się lody - dzieci świetnie się bawiły, a najmłodsze chce zostać degustatorem lodów gdy dorośnie! Simone zachęca dzieci do zbadania wraz z nim tajemnic produkcji lodów w swym sklepie w Castellinie. Wcześniejsza rezerwacja jest wymagana.

Via 4 Novembre, 47
Castellina In Chianti (Si)
Tel. +39 0577 741337
anticadelizia@alice.it

Czytaj dalej

Warsztaty kulinarne we FlorencjiSimonetta i Paola zapraszają całą Wasza rodzinę do swojego gospodarstwa pośród wzgórz Chianti na warsztaty kulinarne. Gotują w tradycyjnym, toskańskim stylu w oparciu o domowe przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie, korzystając z bogactwa miejscowych, sezonowych produktów. Razem z dziećmi ugotujecie i zjecie kilka dań przygotowanych ze świeżych, ekologicznych składników – będzie to  przystawka, danie z makaronu, główne danie wegetariańskie lub mięsne i deser. Dorośli zostaną poczęstowani lokalnym winem.

Nauczycie się przygotowywać wielodaniowa domową ucztę. Będziecie mogli poznać przepisy na bruschettę, pizzę, świeży makaron, kluseczki ziemniaczane gnocchi, sosy do makaronu, makaron Pici (gruby, typowy dla Toskanii), ribollitę (toskańską zupę warzywną), pieczone mięso, pierś z indyka z octem balsamicznym, kurczaka po toskańsku, faszerowane warzywa, ciasteczka z cukinią, tiramisu, panna cotta a nawet lody.

Dostępne jest menu bezglutenowe i wegetariańskie.

Przeczytajcie relację Magdy, autorki znanego bloga Italia poza szlakiem http://www.italiapozaszlakiem.com/moje-toskanskie-lekcje-gotowania/

Czytaj dalej

Park przygody wśród drzew Rapolano Tokania

Saltalbero to park rozrywki, oferujący wycieczki poprzez drzewa, przeznaczone dla różnych grup wiekowych.
Rosnące poziomy trudności powodują, że dzieci od trzeciego roku życia mogą skorzystać z zabawy na placu zabaw w parku przygody. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tu dla siebie różne wyzwania.

Park znajduje się w uzdrowisku Rapolano Terme, na południe od Sieny.
Godziny otwarcia
Od czerwca do 15 września otwarte codziennie od 10.00 do 19.00.
Od 15 września do 31 maja otwarte w soboty, niedziele i swięta od 10.00 do zachodu słońca.
Strona internetowa: http://www.saltalbero.it/en/index.php

Czytaj dalej

Niania Toskania

Holiday Nanny are a brand new and unique nanny agency offering high-calibre nannies to accompany families on holiday in the UK or Abroad.

Holiday Nanny take pride in a very careful and thorough selection process of their nannies, selecting only a small percentage of those who apply to join the register. All nannies are fluent English speakers, experienced in childcare, and CRB checked. References are formally obtained and the nannies are First Aid qualified.

Most of their nannies are nursery and primary school teachers, maternity nurses, nannies or nursery nurses. A number of their inspiring nannies have special skills: dance teachers, swimming teachers, skiing, artists, actresses – even a champion ice skater!

Holiday Nanny offers a bespoke holiday childcare service for your family. Make your holiday a real break this year! www.holidaynanny.org

Czytaj dalej
Zapytaj o oferty
Szukaj
Dodaj zakładkę
To Toskania na Facebooku