Zaloguj się


Gniazdka i adaptery

 • Gniazdka i adaptery

  Zadbaj, by Twoje urządzenia były naładowane podczas wyjazdu do Toskanii dzięki odpowiednim zasilaczom!

  Zależy nam, aby Twoje wakacje były bezproblemowe. Wybierając się w podróż zapewne zabierzesz urządzenia wymagające regularnego ładowania, od telefonów i tabletów po aparaty i laptopy.
   

  Jaki jest standard zasilania we Włoszech?


  Standardem jest 230 V i częstotliwość 50 Hz.
   

  Co to jest urządzenie o podwójnej charakterystyce?


  Urządzenie o dwóch charakterystykach będzie miało będzie umieszczone odpowiednie informacje na obudowie lub na zasilaczu. Na przykład „WEJŚCIE: 110–240 V”. W tym przypadku nie będzie potrzebny adapter ani transformator, a jedynie zwykły zasilacz, ponieważ napięcie 230 V i mieści się w przedziale 110-240 V.
   

  Jakiego adaptera potrzebuję jadąc do Włoch?


  Większość urządzeń, które goście zabierają do Włoch, jest zasilana podwójnym napięciem, co oznacza, że potrzebny jest im jedynie zasilacz. Najpopularniejszymi typami wtyczek we Włoszech są C i F, czasem zdarzają się typu L.

  Wtyczka C ma dwa okrągłe bolce

  Wtyczka F ma dwa okrągłe bolce z dwoma zaciskami uziemiającymi z boku

  Wtyczka L posiada trzy okrągłe bolce

  W przypadku urządzeń, które nie są zasilane podwójnym napięciem, niezbędny będzie konwerter zasilania (lub transformator), aby dostosować się do napięcia wyjściowego od 220 do 240 woltów.

  Zwróć szczególną uwagę na urządzenia zasilane dużą mocą, takie jak suszarki do włosów, prostownice itp. i sprawdź zalecenia producenta, aby uniknąć problemów podczas pobytu.
   

  Czy potrzebuję adaptera 2- czy 3-bolcowego jadąc do Włoch?


  Adaptery typu L mają trzy okrągłe bolce w rzędzie, a to dlatego, że niektóre włoskie gniazdka mają trzy otwory. Jeśli jednak odwiedzasz Włochy, sugerujemy zabranie ze sobą adaptera typu C, ponieważ powinien on pasować do większości gniazdek z dwoma lub trzema otworami.
   

  Czy mogę używać zwykłej wtyczki europejskiej we Włoszech?


  Tak, ale zalecamy zabranie 2-bolcowego adaptera typu C, który na wszelki wypadek będzie działał w 2- lub 3-bolcowych gniazdkach we Włoszech.
   

  Zasilacz z USA wykorzystywany we Włoszech


  Podróżującym ze Stanów Zjednoczonych zalecamy zabranie ze sobą 2-bolcowego adaptera typu C, który pasuje do większości włoskich gniazdek elektrycznych.  Teraz wszystko powinno już być jasne!

  Nasi specjaliści ds. willi są do Twojej dyspozycji, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji. Chcemy zadbać, by Twój pobyt w jednej z willi z naszej kolekcji był naprawdę niezapomniany.

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie