Zaloguj się


Woda pitna

  • Woda pitna

    Standardową zasadą jest, że woda z kranu we Włoszech i w naszych willach nadaje się do picia, o ile nie podano inaczej, co zmniejsza zapotrzebowanie na jednorazowe plastikowe butelki na wodę. Dobra wiadomość jest taka, że wiele lotnisk posiada teraz punkty uzupełniania wody, dzięki czemu można rozpocząć urlop w najbardziej odpowiedzialny sposób - z butelką na wodę wielokrotnego użytku!

    Na wakacjach w Toskanii będziesz mógł uzupełniać wodę w willi i podczas zwiedzania regionu. Jak wspomniano, woda z kranu nadaje się do picia, a niektóre wille mają nawet wbudowane filtry instalowane w kuchniach, co jeszcze bardziej ułatwia bycie ekologicznym!

    Istnieją również możliwości zrównoważonej turystyki, gdy jesteś w miejscu publicznym. Wiele gmin posiada punkty uzupełniania wody, które są używane przez mieszkańców od lat!  Miasta toskańskie zazwyczaj posiadają centralną fontannę do picia (zazwyczaj w pobliżu głównego placu), powinny one mieć znak z napisem "potabile", co oznacza "nadający się do picia". Alternatywą dla tych fontann jest to, co Włosi nazywają "casetta dell'acqua", czyli kolejny punkt wodny. Tutaj masz dostęp do wody niegazowanej (zazwyczaj bezpłatnej), zimnej i gazowanej (które są zazwyczaj płatne).

    W regionie znajdują się również naturalne studnie, z których miejscowi zazwyczaj korzystają, jednakże zawsze wygodniej jest skorzystać z fontanny wodnej.

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie