Zaloguj się


Recykling

 • Recykling

  Każdy kraj ma swoją własną metodę recyklingu, a we Włoszech działa ona nieco inaczej niż w innych krajach.

  Recykling jest skuteczną metodą zmniejszania ilości składowanych na wysypiskach odpadów oraz ilości materiałów toksycznych składowanych w ziemi i naszych morzach. Jeśli materiały mogą być poddane recyklingowi, ponownie wykorzystane i przetworzone na nowe produkty - to wszystko pomaga w dłuższej perspektywie.

  Aby jak najlepiej przygotować się do podróży, oto kilka kluczowych punktów, o których należy pamiętać:
  W Toskanii nie ma pojemników do recyklingu w domach jednorodzinnych, każda dzielnica mieszkalna ma centralną siedzibę z komunalnymi pojemnikami do recyklingu.

  •   Żółty pojemnik - karton i papier
  •   Brązowy pojemnik - odpady organiczne/odpady żywności
  •   Zielony (cylindryczny) - "wielomateriałowy" - szkło, plastik i puszki
  •   Szary / Zielony pojemnik - odpady domowe

  Najnowszą innowacją w Toskanii, która została niedawno ogłoszona, jest koncepcja wykorzystania karty dostępu do pojemników na recykling. Pojemniki te będą obsługiwane elektronicznie, a dostęp do nich będą miały tylko osoby posiadające kartę (każde gospodarstwo domowe posiada taką kartę). Właściciel Twojej willi zadba o to, abyś ją posiadał.

  Jest to bardzo ekscytujący projekt i pomysłowe podejście do recyklingu, które z niecierpliwością czekamy na jego dalszy rozwój!

Dołącz do nas na

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać cotygodniowe inspiracje, rekomendacje willi i wskazówki dotyczące podróży od naszych toskańskich ekspertów?

Dowiedz się więcej

© 1998-2024 To Toskania Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wyślij zapytanie