+48 223079889
Adres email
Hasło

Opisy wydarzeń

 • Sagra

  Sagra to wiejski festyn, podczas którego serwuje się potrawy na otwartym powietrzu. Festynowi towarzyszy muzyka na żywo i, w zależności od miejsca, kilka stoisk oferujących produkty wykonane przez mieszkańców wioski. Jedzenie jest smaczne i tanie, a atmosfera bardzo domowa, co zapewniają przyjaźni i głośni Włosi.
  Każdy festyn Sagra jest organizowany, by celebrować konkretne produkty żywnościowe. Wszelkie przystawki, dania pierwsze i drugie zawierają właśnie ten produkt. Dostępne są też desery, wina oraz woda.
  Festyn łatwo znaleźć, patrząc na ilość samochodów zaparkowanych w okolicy wioski. Jedzenie zamawia się w małej budce. By to zrobić, potrzebne są mocne łokcie i słownik języka włoskiego, jako ze menu dostępne jest jedynie po włosku. Po zapłaceniu otrzymuje się paragon, na którym wymienione jest zamówione jedzenie. Potem trzeba jedynie znaleźć wolne miejsce i oddać paragon kelnerowi, który przyniesie potrawy.

 • Fiera

  Nazwą fiera w języku włoskim określa się wystawy, targi lub też jarmark lub festyn wiejski, w zależności od tego gdzie fiera ma miejsce. Jeśli fiera odbywa się w małej wiosce, jest to festyn wiejski, a gdy ma miejsce w fortecy, lub na stadionie w mieście, bardziej pasującym określeniem na fierę będą targi lub wystawy, podczas których często można kupić towary z ekspozycji.

 • Mostra

  Mostra to wystawa, najczęściej sztuki. W okresie całego roku w Toskanii ma miejsce wiele wystaw sztuki. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się jakie wystawy odbywają się podczas Państwa pobytu, proszę skontaktować się z Michelą, pod adresem michela@to-tuscany.com.

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Small-Group Florence Food and Walking Tour Experience

Enjoy a 3,5-hour guided food and walking tour of the Florentine historical center. Taste a mix of high-quality Italian cuisine and its lifestyle. Pass by local history and major touristic attractions with a small group of maximum 10 travelers.

from 74 Euro

Super Saver 2 Shore Excursions - from Livorno & from Civitavecchia - since 1990

When you dock in Livorno (Leghorn - Tuscany port of call)
Meet your Driver at 8:00 am
Welcome sign UNDER THE TUSCAN SUN (plus your name)
When you book choose which route you prefer to do among the following 6:

 1. Pisa and Florence
 2. Lucca and Florence
 3. Florence with a taste of Chianti Wine Region 
 4. Cinque Terre (a sea of beauty) - time to stop in Pisa and see the Tower (if you want)
 5. Chianti Wine Region - Wine Tour (time to stop in Pisa or San Gimignano)
 6. Carrara Michelangelo Marble Quarries (Climb the famous Apuan Alps) time to stop in Pisa or Lucca

When you dock in Civitavecchia (Rome port of call - Lazio Region) 
Meet your Driver at 7:45 am 
Welcome sign UNDER THE TUSCAN SUN (plus your name)
Private shore excursion tour Rome. Driver at your disposal for the day. 

from 250 Euro

Pitti Palace: The Royal Palace of Florence

The Pitti Palace - Palazzo Nuovo, as opposed to the Palazzo Vecchio, is where the Medici and later the Lorraine, Grand-Dukes made their home.

from 200 Euro

Florence Pizza and Gelato Cooking Class from Montecatini

Learn how to make a traditional Italian pizza and typical gelato at a 3-hour cooking class in Florence. Get tips on techniques from an expert chef. Then, sink into your own creations at the end of the hands-on class, and savor the flavors of Italy. This tour includes a shuttle service from/to Montecatini and a walking tour of Florence to let you know this stunning city.

from 65 Euro
Wyszukiwarka willi