Zadzwoń do nas: +48 530 504 008
Mikołaj

Tel: +48 530 504 008
Ostatnio oglądane
Moje konto
Adres email
Hasło

Targi antyków i interesujące okresowe targowiska

 • Florencja

  Targ San Lorenzo jest czynny codziennie. Słynie z produkowanej we Florencji galanterii skórzanej, kurtek i torebek. Miejsce popularne wśród miejscowych i turystów.

  Mercato delle Pulci, Piazza de' Ciompi. Pchli targ działający przez cały tydzień (dodatkowe stoiska są rozkładane w każda ostatnią niedzielę miesiąca, za wyjątkiem sierpnia). Są tutaj meble, obrazy, biżuteria, książki i różne bibeloty.

  Mercato di Sant'Ambrogio. Działa przy Piazza Ghiberti i Piazza Sant'Ambrogio, częściowo we wnętrzach, częściowo na ulicy. Można tu kupić owoce, warzywa, mięso, ryby, makarony, produkty mleczne. Pobliskie restauracyjki zapraszają na niedrogi posiłek po długim zwiedzaniu. Rynek jest czynny od poniedziałku do soboty od 7 do 14.

  Mercato Centrale. Położona w samym centrum miasta niedawno odnowiona hala targowa to doskonałe miejsce na zakup delikatesów, toskańskich specjałów, szybki lunch w przerwie między zwiedzaniem muzeów albo kieliszek wina na koniec długiego dnia pełnego atrakcji. Hala jest otwarta od poniedziałku do piątku od 7 do 14, w soboty od 7 do 17 (z wyjątkiem lata). Na pierwszym piętrze są bary i restauracje otwarte codziennie od 10 do północy.
  http://www.mercatocentrale.it/en/mercato-centrale-firenze/

  La Fierucola. Piazza S. Spirito. Położony nieco na uboczu, mniej popularny wśród turystów skwer gości w każda trzecią niedzielę miesiąca (z wyjątkiem sierpnia) targowisko z ekologiczną żywnością pochodzącą bezpośrednio od rolników i lokalnych producentów. Oprócz jedzenia sprzedaje się tu wino i rękodzieło. Warto tu przyjść, żeby posiedzieć w cieniu drzew lub w jednej z lokalnych knajpek i podziwiać niezwykłą fasadę bazyliki Santo Spirito.

 • Siena

  Na Piazza del Mercato w trzecią niedzielę każdego miesiąca (poza sierpniem) odbywa się targ staroci i antyków. Mieści się pod dachem tak zwanego Il Tartarugone. Jest to niewielkie targowisko, ale ze względu na lokalizację warto je odwiedzić!

 • Lukka

  Targ antyków w Lukce. Odbywający się w trzeci weekend każdego miesiąca na placu i ulicach wokół katedry S. Martino targ to najlepsze źródło antyków i zabytkowych mebli.

  Mostra Piazzetta dell'Arte. W trzeci weekend każdego miesiąca na ulicach wokół Piazzetta San Carlo oraz Piazzetta dell'Arancio lokalni artyści pokazują i sprzedają swoje obrazy i rzeźby. Na ten czas część miasta zamienia się galerię sztuki na otwartym powietrzu.

  www.piazzettadellarte.com

 • Arezzo

  Słynny targ antyków odbywa się na ulicach Arezzo w pierwszy weekend miesiąca, miłośnicy sztuki i staroci pokochają to wydarzenie.
  www.fieraantiquaria.org

 • Pistoia

  Fabryce Breda. W drugi weekend każdego miesiąca odbywa się tu targ staroci. Mieści się w dawnej fabryce Breda, która została odrestaurowana i oddana do użytku jako budynek zabytkowy. Na targu można znaleźć nie tylko zabytkowe meble i drobiazgi, ale także dzieła sztuki współczesnej.

 • Perugia

  Targ antyków odbywa się w czwarty weekend każdego miesiąca przed Palazzo della Prefettura i na sąsiednich ulicach albo w okresie zimowym w Rocca Paolina. Można tu kupić ceramikę, biżuterię i oryginalne stroje.

 • Radda in Chianti

  Odbywa się w okresie Wielkanocy, sprzedawane są eleganckie i drogie rzeczy.

Poznaj Toskanię na wycieczkach z

Perfume Masterclass in Florence: Make your Own Ambient Fragrance

Meet and learn from the famed Master perfumer Sileno Cheloni of Aquaflor Florence. He will let you into all the secrets of the trade and give you the chance to make your own bespoke ambient fragrance.

from 80 PLN

Livorno Arrival Transfer: Cruise Port to Central Florence

For a hassle-free cruise transfer, arrange a private driver from Livorno Pier to Central Florence. Transfer services are available 7 days a week. When making a booking, you will need to advise your cruise details and your Florence tour details (if applicable). Your transfer will be confirmed within 24 hours of booking and you will be provided with a travel voucher to present to the driver. It's that easy!

from 40,62 PLN

Florence Private Photo Shoot

Have you ever dreamed about walking around in Florence, discover cobbled streets, alleys and get photographed? Whether you are celebrating a special occasion or just want a unique souvenir of your stay in the city of Renaissance, through a private photo shoot your photographer will capture images of you and create a professional collection of photos.

from 189 PLN

Zip Line in a Canyon Park Adventure

The first and only Adventure Park inside a Canyon. Canyon Park is built inside a canyon above a crystal blue river. The environment is pristine and the route features zip-lines more than 100 meters long, suspended above the rapids and calm waters inside the Cocciglia Gorges. Canyon Park is endowed of the latest "Continuos Life Line System" which secures passengers to the wire down to the end.

Opened in August 2015, Canyon Park is considered a state of the art adventure park with passages like Slack Lines, Nepalese Bridges, Wood Bridges and zip lines scattered all over. Adrenaline and emotions mix up in a unique outdoor experience.

from 20 PLN
Kontakt
Szukaj
Dodaj zakładkę
To Toskania na Facebooku